Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi, birçok kimyasala ve darbelere karşı dirençli bir zemin kaplama malzemesidir. Epoksi zeminleri temizlenmesi kolaydır ve yüzey temizleyicilerle rahatlıkla temizlenebilir. Aşınma ve kopmalarda, tamiratı çok kolaydır.

Epoksi kullanılan yerler çok çeşitlidir. Kaplama işyerleri hastaneler fabrikalar gibi birçok farklı yerde kullanıyor.  Ayrıca zamanla dayanıklılık özelliklerini kaybetmez. Kimyasallara karşı dayanıklı olduğundan sanayi üretimi yapan yerlerden kullanılabilir. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı da dirençlidir. Bu yüzden birçok ağır iş yapılan yerlerde de kullanılabilir. Mesela ağır sanayi fabrikalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay temizlenebilir olması ise kullanım kolaylığı açısından önemli bir özelliği. Kaplama temiz ve hijyenik ve sağlığa uygundur. Bu özelliği sayesinde hastane gibi yapılarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir kaplama malzemesidir. Ayrıca kolay temizlenebilir olması bu malzemenin uygulandığı yerlerde çalışanlara büyük kolaylık sağlar

Epoksi kimyasal bir reçinedir. Suya asitlere alkali maddelere çok dirençlidir. Likit olarak uygulanan epoksi zemin kaplaması kuruduktan sonra asitlere alkaliye ve suya karşı dirençli hale gelmektedir. Bir hafta içersinde olgunlaşarak sertleşir. Epoksi, yüzey kaplamalarında kullanılan sağlam dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Hijyenik ve darbelere karşı aşırı dirençli olan epoksi zemin kaplama birçok alanda da uygulanabilir. Dekoratif uygulama için ise birçok renk ve desen seçeneği mevcuttur. Böylece birçok alanda farklı tasarımlar yapılabilir. Agrega gibi başka maddeler katılarak epoksi kaplamaya kaymaz bir özellik kazandırılabilir. Epoksi zemin kaplama kaymama özelliği ile işyerlerinde kullanılabilir.
  • Epoksi Multilayer Kaplama
  • Epoksi Self Level Kaplama
  • Epoksi Montar Kaplama
  • Epoksi Laminasyonlu Kaplama
  • Epoksi Coating Kaplama
  • Epoksi Antistatik Kaplama
MONO TEKNİK

Mono Teknik, 20 yıllık teknik tecrübenin verdiği özgüven ile Sakarya’da kurulmuş, asli uzmanlık alanı Profesyonel Fabrika tedarikçiliği olan bir kuruluştur. Kalite odaklı, kalıcı çözümler sayesinde; müşterilerimizin en az maliyetle ve en kısa sürede, üretim sürecine devamlılık sağlamak temel prensibimizdir.

PROJE - SATIŞ - SERVİS

Sakarya Cad. No: 291 / A

Erenler / SAKARYA

Tel : 0.264 777 14 14
Fax: 0.264 777 14 04

info@monoteknik.com.tr