Yol Çizgi - Otopark Çizgi

Yol ve otopark çizgisi uygulamalarında profesyonel ekiple en iyi hizmeti sunuyoruz. Başlıca hizmetlerimiz; tek ve çift yol çizgisi, yol ve otopark çizgileri, duvar-kolon şeriti, hız kesici, yaya geçidi, yönlendirme okları ve zemin kaplama uygulamalarıdır.

Yol ve Otopark Çizgileri, araç trafiği açısından çok mühim bir olgudur. Çizgisi olmayan bir yoldan gece karanlığında ve hatta gündüz vakitlerinde geçtiğinizde aracınızı kullanmakta zorluk çekeceğiniz muhakkaktır. Bu önemli trafik işaretlerini biz literatür gereği "Yatay İşaretleme" kapsamında değerlendiriyoruz.

Yol çizgileri en yaygın kullanım olarak iki ana kategoride tatbik edilir. Bunlardan ilki "Termoplastik Çizgi" , ikincisi ise "Soğuk Boya ile Çizgi" şeklindedir.

Termoplastik Çizgi , sektörde "Sıcak Boya" şeklinde anılır. Termoplastik Yol İşaretleme malzemesinin ısıtıcı kazan kullanılarak 200-210 derecelere kadar ısıtılması ve bu sıcak boyanın tabancadan asfalt yüzeye uygulanması şeklinde imalat yapılmaktadır. Boyanın asfalt yüzeye püskürtülmesi ile aynı anda cam küreciği de boyanın üzerine püskürtülerek yol çizgilerinin gece görünüş yansıma değerleri elde edilmektedir.

Termoplastik çizgiyi biz çizgi kamyonu marifetiyle uygulamaktayız. Termoplastik çizgi iyi uygulandığı takdirde gece görünüş yansıma değerleri olarak 300-400 Mcd aralığında olur ayrıca şartnameye bağlı olarak 1,5 - 2 mm kalınlığında uygulanabildiğinden bu yönleriyle , trafik yoğunluğu fazla olan ve hız sınırı yüksek yollarda sıklıkla tercih edilir. Otoyollar ve şehirler arası devlet yollarında asfaltın bitümlü sıcak karışım olması şartıyla termoplastik çizgiyi önermekteyiz.

Soğuk Boya ile Yol Çizgileri ise gerek dayanıklılık gerekse yansıma değerleri bakımından Sıcak boya uygulamasından nispeten geride kalan ancak birim fiyat bakımından daha ekonomik olması sebebiyle şehirler arası yollar ve önem düzeyi düşük diğer yol kesimlerinde sıklıkla kullandığımız bir yöntemdir.

Soğuk boya uygulamalarının çeşitlendirilmesi ise genelde boyanın içeriği ile alakalı olmaktadır. Soğuk boya uygulamaları kapsamında en yaygın kullanılan çeşitler "Klor Kauçuk Soğuk Boya", "Su Bazlı Soğuk Boya" ve "Akrilik Soğuk Boya" gibidir.

Soğuk boya uygulamalarını çizgi kamyonu ve daha küçük ölçekte tekerlekli el makineleriyle uygulamaktayız. Uygulama alanları ise şehirler arası yollar, il yolları, havalimanları, sanayi tesisleri içi, otoparklar ve bisiklet yolları gibi alanlardır.

Termoplastik çizgi ve soğuk boya ile çizgi yapılması işlemlerini titizlikle ve şartnamelere uygun olarak uygulamaktayız.

Otopark çizgilerini işverenin isteği doğrultusunda çift kompenant boya ve soğuk boya ile yapabilmekteyiz. Çift kompenant boya ile yapılan otopark çizgileri 2 mm ile 3 mm arasında istenilen kalınlıkta yapılabilir. Soğuk boya ile yapılan otopark çizgileri ise mikron bazında inceliklerde uygulanmaktadır.

Otopark çizgilerini tamamlayan diğer unsurlar ise taramalar, yönlendirme okları , kauçuk duvar köşebentleri , metal stoperler ve reflektif butonlar olabilir.

Firmamız otopark çizgileri uygulamalarını, tüm yaşam alanları için o mevkinin işleyişine uygun olarak projelendirilmekte ve işverenin istekleri doğrultusunda başarıyla icra etmektedir.

Fabrika İçi Yürüyüş Yolları

Fabrika İçi Yürüyüş Yolları, tesisin içerisinde çalışan personelin ve ziyaretçilerin düzenli biçimde ve güvenli olarak yürüyebilmelerini sağlar. Ayrıca acil çıkış kapılarını gösteren koridorların boyanması çok önemli bir iştir. Herhangi bir kaos durumunda personelin hızlıca tahliyesine olanak sağlar. Bütün bu hassasiyetler gözetilerek ilgili yönetmelik dahilinde Fabrika içi yürüyüş yollarını çizebilmekteyiz.

Sanayi tesisleri içerisinde Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliğinin belirlediği hususlar dahilinde yaya yürüyüş yolları, acil çıkış yolları, forklift yolları, yaya geçitleri gibi önemli işaretlemeleri firmamız ustalıkla icra etmektedir.

Yangın dolapları çevresi, doğalgaz üniteleri çevresi ve farklı tehlike unsurlarının çevresinin boyanarak çalışanların uyarılması gerekmektedir. Bu uygulamalar için gerek soğuk boya ile gerekse çift kompenant boya ile işaretleme yapabilmekteyiz.

Trafik kuralları içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken noktaların başında levhaler ve çizgiler gelir. Ancak ülkemizde bu levhalar ve çizgiler bazı zamanlar silik olmaktadır. işte sizlere tam bu noktada hizmet veren firmamız sayesinde artık sizlerde en iyi hizmeti alabileceksiniz. Özellikle belediyeler için özel olarak sunulan yol ve otopark çizgileri için sizlerde en iyi hizmeti alabilirsiniz. Özel olarak geliştirdiğimiz çözümler sayesinde, sizlere özel olarak oldukça kısa bir süre içerisinde uygulayarak işleri size kısa bir süre içerisinde teslim ediyoruz. Firmamız bünyesinde ayrıca otoparklara özel hizmetler bulunur. Bu hizmetlerin başında otopark alanlarının belirlenmesinde kullanılan çizgilerin ve alan genişliklerinin kullanıldığı hizmetler yer alır. Son derece basit olan bu uygulamalar sayesinde artık sizlerde en iyi hizmetlere anında sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey firmamız ile irtibata geçmektir.

Yol Çizgileri Nasıl Hazırlanır

İlk olarak çizgilerin çekileceği yol özel olarak incelenir. Daha sonra bu yolda gerekli çalışmalar başlar. Belediyelerin ve ya karayollarının bizlerden istedikleri çizgiler özel olarak yapılmaktadır. Herbir yol cizgisi için ayrı bir işlem uygulanır. Genel olarak işlemlerimizi kauçuktan elde edilen boyalar yardımı ile yaparız. Bu boyalar son derece sağlam ve kullanışlıdır. Hiçbir şekilde yıpranma ve zarar görme meydana gelmez. Sizlere yıllardır bu sektörden en iyi hizmeti veren zemin kaplama firması olarak devamlı olarak gelişmekteyiz. Sizlerde bizler ile irtibata geçin ve en iyi hizmete sizlerde en iyi fiyatlar ile sahip olun.

    Yol Çizgileri
  • Otopark Çizgileri
  • Çift Kompenant El Uygulama İşleri
  • Trafik Levhaları
  • Fabrika İçi Yürüyüş Yolları
  • Otokorkuluk Sistemleri
  • Trafik Projeleri Hazırlanması
  • Trafik İşleri Danışmanlık Hizmetleri
  • Termoplastik Oyun Alanları
MONO TEKNİK

Mono Teknik, 20 yıllık teknik tecrübenin verdiği özgüven ile Sakarya’da kurulmuş, asli uzmanlık alanı Profesyonel Fabrika tedarikçiliği olan bir kuruluştur. Kalite odaklı, kalıcı çözümler sayesinde; müşterilerimizin en az maliyetle ve en kısa sürede, üretim sürecine devamlılık sağlamak temel prensibimizdir.

PROJE - SATIŞ - SERVİS

Sakarya Cad. No: 291 / A

Erenler / SAKARYA

Tel : 0.264 777 14 14
Fax: 0.264 777 14 04

info@monoteknik.com.tr